Rozwód bez komplikacji

Rozwód większości z nas kojarzy się z zaciętą batalią o swoje prawa, frustracją, przesłuchiwaniem świadków opowiadających o prywatnych problemach małżonków stojących po dwóch stronach barykady, postępowaniem ciągnącym się długimi miesiącami… Czy rozwód rzeczywiście musi wyglądać jak scena z najgorszego horroru? Niekoniecznie. Wbrew pozorom rozwód można uzyskać szybko i bez niepotrzebnego „rozlewu krwi”.

Rozwód bez orzekania o winie

Osoba występująca do sądu o rozwód ma dwie możliwości: złożyć pozew z orzekaniem lub bez orzekania o winie. Tę niezwykle istotną decyzję należy podjąć już na etapie tworzenia wniosku, który trafi do sądu okręgowego. 

Proces, na którym należy udowodnić winę swojego byłego partnera, może ciągnąć się latami. Wynika to głównie z konieczności zbierania materiału dowodowego, konieczności przesłuchiwania świadków i kompletowania opinii biegłych. Inaczej sytuacja wygląda w drugim przypadku. Jeśli rozchodzący się małżonkowie są  zgodni w kluczowych kwestiach, takich jak opieka nad dziećmi, podział majątku i wysokość alimentów, cała procedura znacząco się usprawnia. W tym przypadku sąd często potrzebuje jedynie dwóch lub nawet jednej rozprawy, żeby wydać pomyślny dla obu stron wyrok.

Doświadczony prawnik – Twoja tajna bron

Błędy w drukach, braki w dokumentacji czy niedotrzymanie terminów mogą znacząco opóźnić postępowanie. Aby uniknąć błędów, warto już na etapie sporządzania pozwu nawiązać współpracę z kompetentnym specjalistą. Nieocenioną pomocą dla rozwodzących się osób jest doświadczony prawnik wyspecjalizowany w prawie rodzinnym.  Na stronie adwokat-katowice.info.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji na temat rozwodów.

Rekomendowane artykuły

https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/ https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/