Okna drewniane i drewnopodobne – które z nich są lepsze?

Wybór odpowiedniej stolarki okiennej może zająć nieco czasu. Na polskim rynku dostępnych jest wiele interesujących opcji, dedykowanych dla konkretnych klientów i ich potrzeb. Duża ilość kupujących zastanawia się nad kupnem niebanalnych okien drewnianych. 

Okna z drewna oraz PCV

Okna drewniane przyciągają uwagę – nie ma co do tego wątpliwości. Eleganckie, drewniane ramy nadają prestiżu i sprawiają, że zarówno fasada domu, jak i jego wnętrze, prezentują się znacznie lepiej. Stolarka okienna drewniana doskonale sprawdza się w budownictwie pasywnym, jak również domach stylizowanych na loftowe czy skandynawskie. Warto wiedzieć, że tego typu okna mają nieco lepsze parametry związane z ochroną przed hałasem. W przypadku okien drewnianych konieczna jest ich odpowiednia konserwacja. Co jakiś czas niezbędne jest stosowanie środków konserwujących do drewna, by tworzywo to zachowało doskonały wygląd i parametry ochrony przed chłodem. 

Okna plastikowe są obecnie najchętniej wybierane – wynika to z ich świetnej ceny oraz bardzo dobrej jakości. Okna takie nie wymagają konserwacji – konieczne jest jedynie ich mycie i ewentualne oczyszczanie elementów metalowych z zabrudzeń. Okna PCV mogą być pokryte specjalistyczną okleiną, która imituje drewno – to ciekawa alternatywa dla osób poszukujących wyjątkowego stylu we własnym domu. 

Jakie okna wybrać?

Czy widoczne są różnice pomiędzy oknami drewnianymi a drewnopodobnymi? Zdecydowanie tak – największa różnica to oczywiście cena. Okna drewniane są dużym wydatkiem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Z drugiej strony okna takie to inwestycja na długie lata. Szukając tańszego odpowiednika, warto postawić na okna PCV z okleiną drewnopodobną, które zagwarantują świetne parametry techniczne, a jednocześnie nie opróżnią portfela. 

Rekomendowane artykuły

https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/ zobacz https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/