Okna aluminiowe czy PCV – co oferują nam producenci stolarki okiennej?

Technologia idzie do przodu – co też widać w ofercie, która dostępna jest w obecnych czasach na rynku. Również, jeżeli chodzi o stolarkę okienną. Producenci mają nam do zaoferowania wiele ciekawych propozycji – przez co musimy podjąć często decyzję odnośnie tego, czy okna aluminiowe czy PCV są lepsze?

Aluminiowe okna do domu

Jeszcze do niedawna mówiło się, że stolarka aluminiowa dedykowana jest tylko dla budynków o charakterze komercyjnym, np. dla centrów handlowych, hoteli, do biurowców. I tak jest nadal, ale również można je wykorzystać przy tworzeniu domów jednorodzinnych. To właśnie dzięki nim mamy szansę na to, aby stworzyć niezwykle efektowne przeszklenia. Poszukując odpowiedzi na to, czy okna aluminiowe czy PCV są lepsze – uświadommy sobie na czym tak naprawdę nam zależy. Jeżeli np. chcemy mieć jedną ścianę całą w szklanej elewacji, to jak najbardziej aluminium będzie tym materiałem, który pomoże nam spełnić swoje marzenia. 

Okna aluminiowe czy PCV – czy plastik jest dobry?

Oczywiście, że tak. Utwierdzi nas w tym to, że PCV jest materiałem najczęściej wybieranym przez inwestorów. I to nie tylko przez klientów prywatnych, ale także przez deweloperów, czy też innych inwestorów chcących znaleźć dobre produkty. Okna PCV mają swoje wady, ale na korzyść najczęściej przemawiają ich zalety. Może i plastik nie pomoże stworzyć wielkich przeszkleń okiennych, ale cechuje się on dobrą termoizolacyjność, wytrzymałością, solidnością, a także uniwersalnymi rozmiarami, które dostępne są od ręki. 

Rekomendowane artykuły