Jak urządzić funkcjonalną kuchnię w małym mieszkaniu?

Aranżacja kuchni jest nie lada wyzwaniem. Zadanie komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy Twoja fantazja trzymana jest na wodzy przez ograniczenia przestrzenne. Warto jednak pamiętać, że nawet niewielka kuchnia może stać się atrakcyjną przestrzenią zapewniającą komfort podczas gotowania. Jak urządzić funkcjonalną kuchnię na małym metrażu? Sprawdź!

Podpowiadamy, jak urządzić funkcjonalną kuchnię o małej powierzchni

Zastanawiasz się, jak urządzić funkcjonalną kuchnię? Architekci projektujący niewielkie kuchnie opierają swoje prace na regule: im jaśniej i prościej, tym lepiej! Zapomnij o czarnych, w szczególności matowych meblach, które przytłaczają przestrzeń. W małych kuchniach znacznie lepiej sprawdzają się jasne, lekkie zabudowy z połyskującymi frontami. Takie meble wnoszą do czterech ścian świeżość, są subtelne i atrakcyjne. Zwróć uwagę na układ mebli. Najlepiej sprawdzi się zabudowa w kształcie liter L albo I. Ponadto, zadbaj o oświetlenie. Podświetlenie poziomych krawędzi i punktowe diody na suficie będą strzałem w dziesiątkę. 

Ciekawy efekt otrzymasz, kiedy zrezygnujesz w pełnej zabudowy górnej na rzecz otwartych półek, haczyków i relingów. Właściciele małych mieszkań powinni szczególną uwagę zwrócić na typ szafek. Aby zabudowa była maksymalnie pojemna i praktyczna, uwzględnij w niej szafki z wysuwanymi półkami na garnki i patelnie, kosze cargo i głębokie szuflady z pełnym wysuwem.

A może meble na wymiar?

Samodzielne zaprojektowanie zabudowy do małej kuchni jest dla Ciebie problematyczne? W takim razie zdaj się na fachowców! Projektanci zajmujący się aranżowaniem kuchni od podstaw wydobędą potencjał z każdego, nawet małego pomieszczenia. 

Rekomendowane artykuły