Praca za granicą – jak rozliczyć PIT z Niemiec?

Współcześnie Unia Europejska daje nam wiele możliwości zarówno związanych z podróżowaniem, jak i podejmowaniem legalnej pracy na terenie krajów unijnych. Wśród Polaków od dawna widać duże zainteresowanie pracą za granicą, szczególnie u naszych zachodnich sąsiadów. Czy podjęcie pracy w Niemczech jest opłacalne? Jak rozliczyć PIT z Niemiec w sposób poprawny?

Jak rozliczyć PIT z Niemiec w sposób prawidłowy?

Praca w Niemczech jest dla Polaków od wielu lat synonimem dobrego zarobku. Jeszcze do niedawna większość z zainteresowanych taką pracą wyjeżdżała na plantacje lub też do pracy w trybie zmianowym (trzy miesiące pracy i kolejne trzy miesiące w Polsce). Dzisiaj olbrzymia ilość ofert pracy przyciąga nie tylko pracowników sezonowych, ale również specjalistów konkretnych branż. Decydując się na legalne zatrudnienie w krajach unijnych nie musimy martwić się o zezwolenia o pracę. Istotne okaże się jednak rozliczenie podatkowe – musimy złożyć naszą deklarację nawet, wtedy, kiedy nasza praca trwała zaledwie kilka miesięcy. Jak rozliczyć PIT z Niemiec?

Aby poprawnie rozliczyć PIT w Niemczech warto zbierać wszelkie dokumenty z niemieckich urzędów – będą one pomocne podczas rozliczenia. Jeśli nasz dochód pochodzi wyłącznie z Niemiec nie ma potrzeby dodatkowego rozliczania się w Polsce. 

Jak rozliczyć PIT z Niemiec, aby otrzymać zwrot podatku?

Chcąc odzyskać nadpłacony w Niemczech podatek konieczne jest wypełnienie deklaracji podatkowej zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Poprawne wypełnienie formularzy pozwoli nam na uzyskanie od polskiego urzędu odpowiedniej deklaracji, która będzie niezwykle istotna dla niemieckiego fiskusa. Zastanawiając się, jak rozliczyć PIT z Niemiec w sposób poprawny warto rozważyć skorzystanie z pomocy doświadczonych biur podatkowych, w których księgowi specjalizują się w prawie podatkowym państw unijnych. 

Rekomendowane artykuły

https://beesafe.pl/porady/podroz-do-wielkiej-brytanii-po-brexicie/ zobacz https://beesafe.pl/porady/kara-za-nieprzerejestrowanie-samochodu/