Jak elegancko przygotować stół na gości?

Podając posiłki naszym bliskim warto zadbać o to, aby na stole królowały nie tylko zdrowe i smaczne potrawy, ale też by oprawa stołu przyciągała uwagę i podnosiła estetykę. Wśród elementów, które z pewnością poprawią wygląd są sztućce. Jakie nowoczesne sztućce wybrać, aby każdy posiłek był przyjemnością?

Sztućce wykonane z trwałych materiałów

Współcześnie zestaw sztućców znacząco różni się od kompletów oferowanych kilka-kilkanaście lat temu. Dzisiaj takie komplety tworzone są ze stali nierdzewnej 18/10 – ten materiał jest wysoce odporny na wilgoć, odkształcanie czy też na pojawianie się korozji. Nowoczesne sztućce są również odpowiednio profilowane i wyważone, aby jedzenie nimi było po prostu przyjemnością. Wiele uwagi zwraca się na linię sztućców i zdobienia – projektanci stale proponują nam nowe rozwiązania, aby oferowane komplety zachwycały i uzupełniały stół w sposób estetyczny. 

Jak zdobione są zestawy sztućców? Możliwości jest naprawdę wiele. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się komplety nawiązujące do stylu minimalistycznego oraz skandynawskiego. Charakteryzują się one wydłużonymi trzonkami, smukłą linią, minimalistycznymi zdobienia, geometrycznymi liniami. Na przeciwległym biegunie są kunsztownie zdobione sztućce w klasycznym stylu – zdobione są one najczęściej ornamentami, wzorami florystycznymi. 

Sztućce do specjalnych zadań

Czy wiesz, że w ofercie topowych producentów znajdziemy nie tylko klasyczne zestawy sztućców, ale również ciekawe komplety dedykowane najmłodszym. Sztućce dla dzieci są nieco mniejsze, aby idealnie leżały w dziecięcych rączkach. Urozmaiceniem są tu piękne zdobienia, najczęściej wykorzystujące elementy bajkowe. Innymi produktami proponowanymi przez producentów są również kolekcje widelczyków do ciast czy łyżeczek do herbaty czy kawy.

Rekomendowane artykuły

https://beesafe.pl/porady/zakaz-zatrzymywania-sie-a-zakaz-postoju/ https://beesafe.pl/kontakt/ live url