Jak stosować dekoracyjne szablony liter i cyfr?

W urządzaniu i dekorowaniu wnętrz popularność zyskuje zastosowanie liter i cyfr. To trend, który wyraźnie przybiera na znaczeniu. Uznanie wśród klientów mają szablony liter i cyfr, które można zastosować do ozdobienia ścian. Powierzchnie ozdobione kombinacjami liter i cyfr to modny element, który sprawi, że wnętrze zyska nowy charakter.

Dla młodych i starszych

Szablony liter i cyfr pozwalają na położenie na powierzchni pomalowanej ściany napisu. Co istotne, przy ich zastosowaniu, unika się ryzyka rozchlapania farby, zepsucia efektu lub zbędnego nakładu pracy. Szablony pozwalają w szybki i prosty sposób ozdobić ściany ulubionymi napisami. Co napiszemy i w jaki sposób – zależy już tylko od nas samych.

Szablony, dzięki którym powstaną cyfry bądź litery, mogą przybierać różne kształty. Liternictwo obejmuje szeroki wachlarz stylów pisma, wielkości i znaków graficznych. Dobór odpowiedniego kroju zależy od charakteru pomieszczenia. Do salonu zwykle sprawdzą się stonowane, spokojne style, natomiast do pokoju dzieci i młodzieży można pokusić się o zastosowanie zwariowanej czcionki.

Co napisać na ścianie?

Kiedy wybierzemy już konkretną kaligrafię z oferowanych szablonów, pozostaje wybór odpowiednich słów. Bardzo dobrą opcją wydaje się umieszczenie ulubionych cytatów z dzieł literackich, takich jak wiersze, sentencji oraz ulubionych seriali czy filmów. Czasami przyda się odrobina tajemniczości – kiedy umieścimy cytat niedokończony lub nieoczywisty. Goście z pewnością będą zaintrygowani już na wstępie.

Najważniejsze jednak, by dobór słów lub zdań na ścianie podobał się właścicielom mieszkania. Może dodawać humoru, sprawiać, by na twarzy dzieci pojawiał się uśmiech lub utrzymywał dobry nastrój wtedy, gdy nań się spojrzy. Można także umieścić na ścianie napisy motywacyjne, które przypominają o codziennych zobowiązaniach lub pomagają w skupieniu na pracy. Te ostatnie mogą sprawdzać się także w miejscach pracy, takich jak biura.

Zabawa konwencjami i kolorami

Zwyczajne napisy mogą dodatkowo zostać ubarwione śmiałymi i dobitnymi aranżacjami. Można swobodnie zmieniać kształt liter i zmieniać ich barwy. Kolorowe napisy mogą zdecydowanie ożywiać pokój dziecięcy, sprawiać radość najmłodszemu pokoleniu mieszkańców domu. Można sięgnąć do estetyki komiksowej bądź popularnych bajek.

Także w poważniejszych wnętrzach, takich jak kuchnia, szablony mogą znaleźć zastosowanie. Zamiast krzykliwych barw, dobrze jest pobawić się estetyką w kolorach pastelowych, a napisy swoją wymową mogą ocieplać wnętrze i uwydatniać zalety domowej, pysznej kuchni.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k127,szablony-liter-i-cyfr.html.

Rekomendowane artykuły