Altanki metalowe – nowoczesne pergole

Jak sprawić, aby nasz ogród był idealnym miejscem wypoczynkowym? Okazuje się, że nie trzeba wiele – w wybranym przez nas miejscu wystarczy postawić wygodne meble ogrodowe i altanki metalowe. Nowoczesne altanki to nic innego jak piękne pergole wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia. Czy altanki metalowe zmienią nasze postrzeganie odpoczynku na świeżym powietrzu?

Altanki metalowe – jak są skonstruowane?

Idealny, letni wieczór to czas spędzony blisko natury. Umożliwią go nam meble ogrodowe oraz odpowiednia infrastruktura. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się altanki metalowe – jak są one skonstruowane? Altanki metalowe to nic innego jak nowoczesne pergole – taka konstrukcja wznoszona jest modułowo, z elementów wykonanych z malowanego proszkowo aluminium. Konstrukcja jest zabezpieczona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, działaniem wilgoci. Zintegrowana rynna pozwoli na odprowadzanie wody poza obręb altanki. Na dużą uwagę zasługuje dach altanki metalowej – jest on wykonany z aluminiowych listew, które mogą obracać się wokół własnej osi. W praktyce to użytkownik decyduje o tym, ile światła słonecznego wpada pod altanę – listwy w pozycji całkowicie zamkniętej sprawiają, że dach staje się wodoszczelny, a my możemy odpoczywać pod altaną również w czasie deszczu!

Altanki metalowe – sposób na piękny ogród!

Jak zaprojektować wyjątkowe miejsce wypoczynkowe wykorzystując altanki metalowe? Podstawą są oczywiście wygodne meble – szeroki wybór nowoczesnych kompletów meblowych sprawia, że bez trudu znajdziemy zestaw odpowiadający naszym oczekiwaniom. Dobrym pomysłem może być zadbanie o oświetlenie – lampy solarne czy lampiony pozwolą nam na korzystanie z altanki również po zmierzchu! Warto również zadbać o kwiaty dookoła nas. 

Rekomendowane artykuły

zobacz zobacz https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/