Poznaj zalety prefabrykowanych ścian betonowych

Prefabrykowane ściany betonowe są specjalnymi konstrukcjami mającymi postać płyt. Wykorzystuje się je w budownictwie do wznoszenia rozmaitych budynków. Za ich pomocą można bardzo przyspieszyć budowę i przeprowadzić ją w każdych warunkach pogodowych. Jest to świetne rozwiązanie dla osób chcących szybko wprowadzić się do własnych czterech kątów.

Co składa się na prefabrykowane ściany betonowe?

Ściany prefabrykowane powstają przy zastosowaniu nowoczesnej technologii. dzięki której nie trzeba martwić się o wystąpienie błędu. Proces ich produkcji jest bardzo precyzyjny. Ściany mają postać płyt o konkretnych wymiarach. Produkuje się je w specjalnych formach, które są ogrzewane. Beton dojrzewa w optymalnych warunkach w zamkniętym pomieszczeniu.

Wystarczy zaledwie kilka dni, aby mieć gotową ścianę prefabrykowaną, która nadaje się do użycia. Do jej zrobienia sięga się wyłącznie po wysokiej jakości surowiec w postaci betonu. Ściany mają rozmaite otwory instalacyjne i wentylacyjne, okienne i drzwiowe. Są tworzone na wymiar, zgodnie z wytycznymi klienta.

Czy ściany prefabrykowane to dobry wybór?

Ściany prefabrykowane mają wiele zalet, dlatego cieszą się coraz większą popularnością. Świetnie zastępują pustaki. Można liczyć na uzyskanie większej przestrzeni użytkowej. Kolejnym plusem będzie gładkość, dzięki czemu znika konieczność wyrównywania ścian. Nadają się one od razu do pomalowania.

Ściany prefabrykowane stawia się bardzo szybko, cała konstrukcja jest gotowa zwykle w dwa miesiące. Wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami termicznymi i akustycznymi. Na korzyść ścian prefabrykowanych betonowych przemawia również możliwości ich produkcji przez cały rok. Stawia się je nawet zimą.

Na czym polega montaż ścian prefabrykowanych betonowych?

Wzniesienie ścian prefabrykowanych nie jest skomplikowane, ale wymaga użycia maszyn ciężkich typu dźwig. Przyjeżdżają one gotowe na plac budowy, czyli przygotowane na wymiar. Układa się je jak puzzle. Każdy element ściśle do siebie pasuje i ma wyznaczone miejsce. Ściany wyposażono w specjalne haki montażowe, co ułatwia i przyspiesza cały proces. Jedna ściana może ważyć nawet kilkanaście ton.

Poszczególne elementy łączy się ze sobą. Nie ma nawet konieczności przygotowywania szalunków. Sięga się po specjalne pręty, które służą do zabezpieczania płyt przed rozchodzeniem. Pomocne są także zbrojenia stabilizujące. Montażu zawsze dokonuje doświadczona i profesjonalna firma, która zatrudnia wykwalifikowanych pracowników.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe.

Rekomendowane artykuły