Odmładzanie twarzy – czy zabiegi laserowe są skuteczne?

Jak działa laser na zmarszczki i inne niedoskonałości skóry?

Celem laseroterapii jest pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych, co prowadzi do zagęszczenia skóry, redukcji zmarszczek i odmłodzenia – wyjaśniają eksperci z Kliniki La Perla SPA w Hotelu Żubrówka w Białowieży. Dzięki możliwości doboru lasera i jego parametrów do potrzeb skóry, zabieg ten można wykonywać nawet w najbardziej delikatnych częściach twarzy, czyli wokół ust i okolic oczu. W zależności od tego, jaki laser jest używany, zabieg jest wykonywany ze znieczuleniem miejscowym lub jedynie z zastosowaniem chłodzącej końcówki.

Pod wpływem impulsów laserowych dochodzi do wywołania mikroskopijnych uszkodzeń termicznych w skórze, które stanowią bodziec dla organizmu do rozpoczęcia wzmożonej produkcji nowego kolagenu. Białko to odpowiada za prawidłową strukturę, jędrność i elastyczność skóry. Dzięki zastosowaniu laseroterapii pojawia się go w danym miejscu więcej, czego efektem jest odmłodzenie skóry.

Czy laserowe odmładzanie twarzy jest skuteczne?

Efekty laserowego odmładzania twarzy nie są widoczne od razu. Bezpośrednio po zabiegu na skórze mogą pojawić się podrażnienia wywołane intensywnym działaniem lasera. Taki stan zapalny jest czymś naturalnym i oznacza, że urządzenie spełniło swoją rolę. Po kilku dniach zaczerwienienia znikają, ale rozpoczęte podczas laseroterapii procesy nadal trwają. Mniej więcej po miesiącu można zauważyć efekty działania lasera na zmarszczki. Indywidualnie dobrana terapia jest w stanie widocznie i długotrwale poprawić kondycję skóry – obkurczyć ją, odmłodzić, odświeżyć, poprawić fakturę i zredukować drobne zmarszczki. Dla uzyskania najlepszych rezultatów trzeba poddać się serii zabiegów – zwykle zaleca się od 3 do 6 powtórzeń.

W niektórych przypadkach wskazane może okazać się zastosowanie dodatkowych procedur przy użyciu innych laserów czy np. zabiegów iniekcyjnych, aby pogłębić, utrwalić bądź uzupełnić efekty. Skojarzenie kilku zabiegów nazywane jest terapią łączoną i praktykowane obecnie w wielu klinikach medycyny estetycznej.

Gdzie można skorzystać z zabiegów laserowych na twarz?

Zabiegi laserowe na twarz to procedury medyczne, które powinny być wykonywane przez lekarza. Zawsze muszą być poprzedzone dokładną konsultacją i wywiadem lekarskim, aby wykluczyć przeciwwskazania. Znajdziemy je w ofertach wielu klinik medycyny estetycznej. Wybór laserów do odmładzania twarzy jest ogromny. Warto zdecydować się na zabieg w miejscu, dysponującym przynajmniej kilkoma takimi urządzeniami. Każda skóra jest inna i potrzebuje innego traktowania. Podczas laseroterapii w jednych przypadkach sprawdzają się lasery ablacyjne o większej mocy działania, a w innych wystarczy zastosowanie mało inwazyjnych laserów nieablacyjnych.

Więcej informacji o ofertach klinik medycyny estetycznej znajdziesz na blogu Find Beauty Expert.

Rekomendowane artykuły

https://beesafe.pl/porady/rodzaje-paliwa-na-stacji/ https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ zobacz wiecje