Wyspa w małej kuchni, czyli (nie)oczywiste rozwiązania

Wyspa w małej kuchni również się zmieści. I to bez najmniejszego problemu. Nawet, jeżeli na samym początku wydaje się, że jest to zupełnie niemożliwe. Wyspa może stać się takim miejscem, które będzie wyznaczać poszczególne strefy.

Strefa dzienna i kuchenna

Wyspa w małej kuchni stanie się idealną propozycją do tego, aby wyznaczyć granicę pomiędzy strefą dzienną i kuchenną. Na ogół funkcja ta przypada ścianie, ale w tym przypadku nie będziemy mieli z nią do czynienia. Warto wiedzieć, że w takim wypadku wyspa od strony kuchni może wyglądać zupełnie inaczej, niż od strony salonu. Do wyboru jest wiele ciekawych rozwiązań. Od strony kuchni można urządzić blat roboczy. W przypadku salonu – można pomyśleć o tym, aby umieścić tam krzesła (stół do jedzenia), zostawić miejsce na telewizor, czy też postawić tam regał/komodę, gdzie będzie można przechowywać podręczne rzeczy.

Wyspa w małej kuchni…na kółkach

Czy ktoś powiedział, że wyspa musi znajdować się w jednym miejscu? Oczywiście, że nie. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie ze specjalnych wózków, które posiadają wygodne kółka. Dzięki temu wyspa stanie się mobilnym miejscem, dzięki któremu będzie można mieć wszystko pod ręką. I to w dowolnym miejscu. Jeżeli będzie taka potrzeba, będzie można ją ustawić na środku kuchni lub w kącie. Po skończonej pracy będzie można zabrać wyspę nawet do innego pomieszczenia, gdzie także może pełnić również inne funkcje. Jak więc widać, jest to pomysłowe rozwiązanie. 

Rekomendowane artykuły