W poszukiwaniu inspiracji na piękny taras

Jak zaprojektować przydomowy taras, aby miejsce to zachęcało do odpoczynku i relaksu? Warto zainspirować się na propozycjami topowych producentów – nasz taras może być miejscem nowoczesnym, jak i zaaranżowanym zgodnie ze stylem prowansalskim, minimalistycznym. Jakie meble i dodatki wybrać? Czy warto zadaszyć nasz taras?

Taras w stylu nowoczesnym 

Nowoczesny taras to miejsce, które zmienia się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Aby móc kreatywnie podchodzić do tematu przestrzeni postawmy na meble modułowe. Meble ogrodowe tarasowe tego typu to kolekcje składające się z kilku elementów – możemy wykorzystywać je oddzielnie lub też łączyć je przy pomocy niewielkich złączek. Poprzez złączenie foteli czy niewielkich sof możemy stworzyć funkcjonalną sofę narożną, na której wygodnie usiądzie kilkoro gości. Meble modułowe oparte są zazwyczaj na lekkich, aluminiowych stelażach – poprzez malowanie proszkowe aluminium zabezpieczone jest przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Topowe kolekcje mogą mieć również konstrukcje wykonane z naturalnego, egzotycznego drewna. Wierzch mebla pokrywają miękkie poduszki i siedziska. Warto zwrócić uwagę na tapicerowanie poduszek – wykorzystane tkaniny posiadają hydrofobową strukturę. 

Taras w stylu prowansalskim 

Klasyczne piękno nie wychodzi z mody – taras warto zaprojektować w prowansalskim stylu. Styl ten kojarzony jest z jasnymi kolorami, ciekawymi dodatkami i otaczająca zielenią. Najlepszym wyborem okażą się więc białe meble technorattanowe, które bez trudu uzupełnimy technorattanowymi donicami – warto posadzić w nich lawendę, która w okresie lata będzie roztaczać wspaniały zapach w miejscu wypoczynkowym. Taras w stylu prowansalskim zaopatrzmy również w funkcjonalny parasol. Nowoczesne parasole ogrodowe posiadają liczne punkty regulacji, przez co bez trudu dopasujemy kąt padania cienia. 

Rekomendowane artykuły

icflvacation.com dayloans10doqd.com lewashere.com