Nietuzinkowy pierścionek zaręczynowy

Oryginalne wzornictwo, ciekawy dobór kolorów oraz szlachetne kamienie – tak najprościej scharakteryzować można nowoczesny pierścionek zaręczynowy. Szukając takiej wyjątkowej biżuterii, warto pamiętać, aby była ona nie tylko piękna, ale również praktyczna i trwała. 

Pierścionek zaręczynowy – idealny do noszenia na co dzień

Wybierając pierścionek zaręczynowy, konieczna jest świadomość, że biżuteria taka będzie noszona na co dzień. Oznacza to, że będzie ona miała kontakt z wodą, detergentami, jak również narażona będzie na zarysowania. Dlatego właśnie tak ważne jest wybranie trwałych tworzyw. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się złote pierścionki z diamentami – i doskonale one wpisują się w powyższe oczekiwania. Decydując o kupnie pierścionka tego typu, koniecznie warto zwrócić uwagę na próbę złota: pamiętajmy, że złoto jest metalem względnie miękkim, dlatego podczas tworzenia złotej biżuterii jest ono stapiane z domieszkami innych metali. O tym, jak wiele złota znajduje się w konkretnej biżuterii, powie nam próba złota w danym stopie. Dostępne są próby złota 333, 375, 500, 585, 750 i wyższe. W przypadku podanych stopów złoto stanowi 33%, 37,5%, 50%, 58,5%,75%. Obecnie najbardziej rekomendowanym stopem jest złoto próby 585, które odznacza się świetnym stosunkiem jakości do ceny. 

Pierścionek zaręczynowy inny niż wszystkie

Czy możliwe jest, by konkretny pierścionek zaręczynowy wyróżniał się na tle innej biżuterii? Oczywiście – wystarczy wybrać pierścionek z nietuzinkowym kamieniem szlachetnym. Coraz częściej panie wybierają pierścionki z błękitnymi szafirami, czerwonymi rubinami czy też z różowymi morganitami. Biżuteria taka jest bez wątpienia niezwykle oryginalna i zapada w pamięć. Wybierając konkretny kamień, warto zwrócić uwagę na skalę Mohsa – określi ona twardość wybranego kamienia i jego trwałość. 

Rekomendowane artykuły

https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ live url