Meble industrialne – must have w modnym mieszkaniu

W salonach meblowych znajdziemy ogrom mebli wykonanych w większości z płyt MDF albo wiórowych pokrytych powłokami w różnych kolorach. Niestety, w większości przypadków kolekcje systemowe są do siebie podobne. Trendsetterzy poszukujący niebanalnych rozwiązań do modnych mieszkań i domów  szukają inspiracji w pracowniach oferujących ręcznie wykonane stoły, szafki, półki i inne elementy wyposażenia wnętrz. Szczególnie dużą popularnością cieszą się meble industrialne. Czym się charakteryzują? Sprawdź!

Czym charakteryzują się meble industrialne?

Meble industrialne idealnie wpisują się w najświeższe trendy architektoniczne. Charakteryzują się prostotą i maksymalną funkcjonalnością. Do ich produkcji wykorzystuje się materiały o surowym wykończeniu, przede wszystkim metal, drewno (często postarzane), szkło, beton. Nietuzinkowe wyposażenie doskonale prezentuje się w loftach – przestronnych mieszkaniach o otwartym układzie inspirowanych estetyką zakładów fabrycznych. Mimo swojej prostej formy, meble industrialne są wyrazistą dekoracją nadającą każdej, nawet najprostszej kompozycji charakteru. 

Stylowe rozwiązania do każdego pomieszczenia

Surowe meble wykonane z metalu i drewna mile widziane są w każdym pomieszczeniu, począwszy od reprezentacyjnego salonu, poprzez nastrojowe sypialnie, na kuchniach i łazienkach kończąc. Twój przedpokój pozbawiony jest wyrazu? Metalowa konsola na metalowym stelażu doda przestrzeni wyrazistości!  Kompletując wyposażenie do łazienki lub kuchni, wybierz modele przystosowane do użytku w pomieszczeniach o dużej wilgotności. W tak wymagającym środowisku celująco zdają egzamin modele z drewna egzotycznego. 

Rekomendowane artykuły

https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ zobacz wiecje ec-group.com.pl