Czy drzwi balkonowe przesuwne to dobry pomysł?

Każdy chce mieć dobre okno balkonowe/tarasowe. Oferta rynkowa pod tym względem ma nam wiele do zaoferowania. Czas na to, aby obejrzeć drzwi balkonowe przesuwne oraz tradycyjne modele okien balkonowych.

Tradycyjne drzwi balkonowe

Zanim poznamy drzwi balkonowe przesuwne, ustąpmy miejsca klasyce. To, co jest nam znane od wielu lat ma swoje zalety, ale także ma wady. Wśród tych ostatnich należy wymienić ograniczenia przestrzenne. Jeżeli będziemy chcieli otworzyć jedno lub dwa skrzydła, to potrzebna nam jest przy drzwiach wolna przestrzeń. Chociaż zaletą ich jest niezwykłą szczelność na przenikanie powietrza, jak również wodoszczelność. Okna z dwoma skrzydłami dostępne są z ruchomym lub stałym słupkiem. Te z ruchomym słupkiem nazywane są również „sztulpami” od niemieckiego określenia „stulp”. Tego rodzaju okna dobrze sprawdzają się przy małych otworach okiennych.

Nowoczesne drzwi balkonowe przesuwne

Modele z drzwiami przesuwnymi to odpowiedź nowoczesnych czasów. To ciekawy efekt wizualny, który pozwala na wykonanie naprawdę dużych przeszkleń – w szczególności, jeżeli ktoś zdecyduje się na obudowę aluminiową. Zanim jednak zdecydujemy się na tak duże przeszklenia, to należy się upewnić, czy też możemy je wykonać. Drzwi balkonowe uchylno-przesuwne (PSK) i drzwi balkonowe unoszono-przesuwne (HST) stanowią nie lada konkurencję dla modeli tradycyjnych. Ich cena jest wyższa, ale wydaje się, że nie odstrasza ona potencjalnie zainteresowane osoby zakupem. Warto więc okna dobierać względem swoich potrzeb.

Rekomendowane artykuły

sc.org icfm.org polska.pl