Co oferują nowoczesne donice?

Nowoczesne donice umożliwiają swobodną aranżację wnętrz i ogrodów. Miłośnicy ogrodów doskonale znają piękne donice betonowe lub ze stali corten. Prezentują się one ślicznie i stylowo. Ich wadą jest jednak duża masa, a co za tym idzie są problematyczne w transporcie, ustawianiu czy przesuwaniu. Dobrze wiedzieć, iż istnieją odpowiedniki z tworzyw sztucznych!

Z jakich materiałów wytwarza się nowoczesne donice?

Ogrodnicy do wyboru mają sporą paletę możliwości. Istnieją tworzywa sztuczne, które wizualnie niczym się nie różnią od kamienia, stali czy betonu. Jest to świetna alternatywa, gdyż tworzywa sztuczne cechuje duża odporność na warunki atmosferyczne oraz wilgoć. Idąc w zupełnie innym kierunku, warto postawić na donice z technorattanu. Technorattan to włókna polietylenowe, a więc również są one tworzywem sztucznym. Jednak wizualnie technorattna sprawia zgoła odmienne wrażenie. Plecionki z technorattanu przywodzą na myśl szerokie pasma traw, a to wspaniale się wpisuje w prawie każdy ogród.

Geometryczne wzory

Sporym zainteresowaniem cieszą się donice geometryczne. Nowoczesna doniczka wykonana wedle tego stylu pasuje do mieszkań urządzonych według najnowszych trendów. Składają się one z kreatywnie przemyślanych wielokątów i brył. Jest to bardzo atrakcyjna propozycja dla wszystkich, którzy nie boją się śmiałych i odważnych posunięć. Takie donice przyciągają spojrzenia oraz są wspaniałym uzupełnieniem piękna rosnącej w niej rośliny.

A czy jest propozycja dla „niedzielnych” ogrodników?

Nowoczesna doniczka niekoniecznie musi oznaczać donicę o śmiałej bryle czy nietypowym materiale. Wychodząc na przeciw ludziom, którzy kochają piękno roślin lecz niekoniecznie uwielbiają lub mogą poświęcać czas na ich regularną pielęgnację, w ofercie sklepów ogrodniczych można spotkać donice z systemem nawadniania. To sprytne rozwiązanie pozwala na podlewania roślin nawet raz na kilka tygodni. Donica z systemem nawadniania składa się z warstwy zewnętrznej i wewnętrznej. Pomiędzy nimi znajduje się przestrzeń, którą wypełnia się świeżą wodą. Następnie poprzez system kanałów, woda jest dostarczana bezpośrednio do korzeni rośliny w zależności od jej potrzeb.

Inne kreatywne pomysły

Zdecydowanie do nowoczesnych donic należy zaliczyć doniczki podświetlane. Pozwalają one wytyczyć elegancką ścieżkę w ogrodzie czy uatrakcyjnić wnętrze mieszkania. Barwa światła może zostać dopasowana do stylu wnętrza. Chłodne barwy świetnie się spiszą w skandynawskich wnętrzach. Jednak co istotne, barwę można modyfikować, a więc również dostosować do pory dnia czy wręcz nastroju domowników.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Lampy i oświetlenie domu.

Rekomendowane artykuły