Altana metalowa – czym jest nowoczesna pergola?

Jak zaprojektować wypoczynkową przestrzeń blisko domu, aby mogła ona nam służyć na wiele sposobów? Poza wygodnymi meblami warto zwrócić uwagę na sposób zadaszenia lub ochrony przed słońcem. Obecnie to altana metalowa jest jednym z chętniej wybieranych rozwiązań. Funkcjonalne pergole z metalu pozwolą na skuteczną ochronę przed słońcem oraz na urozmaicenie przestrzeni wypoczynkowej. Jak budowana jest altana metalowa?

Altana metalowa – przemyślana i trwała konstrukcja

Decydując się na altanę w ogrodzie czy na tarasie przede wszystkim warto wiedzieć, jak są one budowane. Altana metalowa to konstrukcja modułowa, której elementy tworzone są z lekkiego aluminium malowanego proszkowo – materiał ten nie jest podatny na działanie wilgoci czy pojawianie się ognisk korozji. Modułowa konstrukcja jest łatwa w montażu, co również jest olbrzymim atutem. Na szczycie altany znajduje się dach wykonany z aluminiowych listew – ten rodzaj zadaszenia pozwala na regulowanie tego, jak wiele światła wpada pod pergolę. Listwy są ruchome, mogą obracać się wokół własnej osi. Altana metalowa posiada również zintegrowaną rynnę dachową, która pozwala na odprowadzanie nadmiaru wody. Pod altaną możemy umieścić wybrany przez nas komplet wypoczynkowy i w pełni korzystać z lata!

Altana metalowa – gdzie ją kupić i jak wykorzystać?

Decydując się na rozwiązanie, jakim jest altana metalowa warto wykorzystać meble ogrodowe z ekspozycji – takie elementy są dużo tańsze! Warto również zwrócić uwagę na dodatki, o które może być wyposażona nasza altana – są to przede wszystkim rolety boczne, których zadaniem jest chronienie nas przed promieniami słonecznymi oraz silniejszymi podmuchami wiatru. Rolety tworzone są z materiałów zabezpieczonych przed wilgocią czy ścieraniem. 

Rekomendowane artykuły

kujec.pl netrza.pl rejmeridien-gurgaon.com